NL · EUR Inloggen
Reisnieuws

easyJet-staking in Frankrijk op 1 en 2 oktober ingetrokken: wat vliegen naar Parijs, Nice en Lyon kost

De Franse piloten van easyJet kondigden een staking aan voor 1 en 2 oktober; de vakbond trok die op 25 september in. Wat er speelde, wat het aanbod naar de Franse easyJet-bases kostte en hoe de prijzen sindsdien liepen. Bijgewerkt op 7 oktober.

Jorrit Drenth · Redacteur · Vliegtickets.com · 28 september 2026 ·5 min lezen
Reizigers met koffers en bagagekarren in een gang van een luchthaventerminal
Foto door Mingyang LIU via Pexels

Correctie, 7 oktober: de staking van 1 en 2 oktober is niet doorgegaan; de vakbond trok hem op 25 september in. In een eerdere versie stond ook dat Franse verkeersleiders een actie van 7 oktober hadden afgeblazen. Dat ging over oktober 2025, niet over dit jaar. Beide staan hieronder rechtgezet, in de sectie "Bijgewerkt op 7 oktober". De tekst daaronder geeft weer wat er op 28 september bekend was.

De piloten van easyJet in Frankrijk, verenigd in de vakbond SNPL, kondigden een staking aan voor donderdag 1 en vrijdag 2 oktober. De actie was eerst aangekondigd voor half september en daarna voor 24 en 25 september, en is nu voor de tweede keer verschoven. Inzet is onvrede over de roosters.

De staking kan vluchten raken van en naar de Franse bases van easyJet: Parijs Orly, Parijs Charles de Gaulle, Nantes, Lyon, Nice en Bordeaux. Of een vlucht vanuit Nederland of België geraakt wordt, hangt af van welke bemanning hem vliegt. easyJet meldt annuleringen per vlucht; in Frankrijk moeten piloten 48 uur vooraf laten weten of ze meedoen, dus pas vanaf dinsdag wordt duidelijk hoeveel vluchten uitvallen.

Staking Franse verkeersleiders: geen actie aangekondigd

Een staking van Franse luchtverkeersleiders raakt meer reizigers dan een easyJet-actie: die treft alle maatschappijen, ook vluchten die alleen over Frankrijk heen vliegen, zoals naar Spanje en Portugal. Voor oktober 2026 vonden wij geen aangekondigde staking van Franse verkeersleiders. (Hier stond eerst dat een actie van 7 oktober was afgeblazen; dat bericht ging over 2025.)

Eerdere stakingen bij easyJet in Frankrijk

De piloten zijn niet de eerste easyJet-medewerkers in Frankrijk die actie voeren. Op 15 augustus 2026 meldde Luchtvaartnieuws dat easyJet in het weekend zo'n 100 vluchten had geannuleerd door een staking van het cabinepersoneel in Frankrijk, met als klacht wisselende roosters en wijzigingen op het laatste moment. Volgens FrankrijkActueel had het kabinepersoneel op 22 september al een akkoord, de piloten nog niet. Hun klacht is dezelfde: onregelmatige roosters die vaak afwijken van de maandplanning.

De piloten kondigden hun actie op 4 september aan. De eerste data waren 13 en 14 september, daarna 24 en 25 september, en op 19 september schoof de vakbond de actie door naar 1 en 2 oktober. Steeds werd er ondertussen onderhandeld.

Vluchten naar Frankrijk rond 1 en 2 oktober in onze meting

Voor vertrek tussen 30 september en 3 oktober vanaf Schiphol, Brussel, Charleroi, Eindhoven, Düsseldorf en Keulen naar de zes Franse easyJet-bases zagen we eind september 144 retouraanbiedingen. Daarvan waren er 22 van easyJet. De rest werd gevlogen door onder meer KLM, Ryanair, Eurowings, Brussels Airlines, Transavia en Wizz Air.

RouteeasyJet vanafAlternatief vanaf
Schiphol naar Nice232Air France 192, KLM 205
Schiphol naar Parijs Charles de Gaulle219Air France 168, KLM 188
Schiphol naar Parijs Orly269Transavia 312, Ryanair 319
Brussel naar Parijs Charles de GaullegeenBrussels Airlines 193, KLM 217
Düsseldorf naar NicegeenEurowings 141

Laagste retourprijs per maatschappij in euro per persoon, voor vertrek tussen 30 september en 3 oktober. Een deel van de alternatieven heeft een overstap.

Per vertrekveld: Keulen en Düsseldorf goedkoopst, Eindhoven duurst

Vanaf Keulen en Düsseldorf lagen de typische prijzen naar de Franse easyJet-bases het laagst, vanaf Eindhoven het hoogst. Mediaan en laagste retourprijs in euro per persoon, voor vertrek tussen 30 september en 3 oktober.

VertrekAanbodLaagsteMediaan
Keulen9107233
Düsseldorf18141259
Brussel27193284
Schiphol47168292
Charleroi19133311
Eindhoven24293378

Bij Keulen telt het lage cijfer weinig: er waren maar 9 aanbiedingen, waarvan 5 naar Nice, en Nice was de goedkoopste bestemming. Eindhoven had alleen aanbiedingen naar Parijs, met een mediaan van 362 euro (Orly) en 386 euro (Charles de Gaulle); vanaf Düsseldorf was dat 278 en 287 euro. De reis naar dat vertrekveld is daar niet in meegerekend.

Per bestemming: Nice het goedkoopst

Van de Franse easyJet-bases waarvoor wij aanbiedingen zagen, was Nice het goedkoopst. Naar Nantes en Bordeaux zagen wij voor deze dagen vanaf onze zes vertrekvelden geen aanbiedingen.

NaarAanbodLaagsteMediaanRechtstreeks
Nice2510720914
Lyon62573063
Parijs Charles de Gaulle6916831027
Parijs Orly441333140

Prijzen in euro per persoon. Rechtstreeks betekent: geen overstap heen en terug, zoals de gegevens in onze meting het aangeven. Van de 144 aanbiedingen waren er 44 rechtstreeks (mediaan 290 euro) en 100 met overstap (mediaan 298 euro).

Is easyJet goedkoper dan andere maatschappijen naar Frankrijk?

easyJet was niet overal de goedkoopste: de 22 aanbiedingen van easyJet hadden een mediaan van 282 euro, de 122 van andere maatschappijen 306 euro. Vanaf Schiphol naar Nice was easyJet duurder dan het goedkoopste alternatief (232 tegen 192 euro), naar Charles de Gaulle ook (219 tegen 168 euro), naar Orly en Lyon juist goedkoper (239 tegen 312 en 257 tegen 292 euro). Het zijn kleine aantallen per route: lees ze als richting.

Voor Parijs is er ook de trein. Schiphol naar Parijs is een route die je zonder vliegtuig kunt afleggen, en die raakt deze staking niet.

Nice (NCE) vanaf €78
Gemiddeld €123 over 6 vertrekluchthavens die we op deze bestemming meten.
Bekijk prijzen

Je rechten als je easyJet-vlucht uitvalt door een staking

Valt je easyJet-vlucht uit door de staking, dan heb je recht op een andere vlucht of je geld terug, en op verzorging (eten, drinken en zo nodig een hotel) als je moet wachten. Daarnaast heb je in principe recht op compensatie. Het Europese Hof van Justitie oordeelde in 2021 dat een staking van het eigen personeel van een maatschappij in de regel geen buitengewone omstandigheid is. Voor een vlucht tot 1.500 kilometer, zoals Amsterdam naar Parijs of Nice, is dat 250 euro per persoon.

Wordt een vlucht minstens twee weken van tevoren geannuleerd, dan vervalt het recht op compensatie. Bij deze staking, die pas kort van tevoren definitief wordt, is dat niet het geval. Bij een staking van verkeersleiders ligt het anders: die geldt wel als buitengewone omstandigheid, en dan krijg je geen compensatie.

easyJet-vlucht naar Frankrijk geboekt: wat nu?

Had je een easyJet-vlucht voor 1 of 2 oktober, dan was de status van je vlucht de eerste controle; pas bij een annulering kom je aan omboeken of compensatie toe. Moest je nog boeken, dan lag er op de meeste routes een alternatief van een andere maatschappij binnen bereik.

Gemeten op 25 september 2026: retourprijzen voor vertrek tussen 30 september en 3 oktober 2026, gezien tussen 22 en 25 september, met bekende maatschappij en bekend aantal overstappen. Bestemmingen: Parijs Orly, Parijs Charles de Gaulle, Nantes, Lyon, Nice en Bordeaux. Prijzen per persoon, zoals ze op dat moment werden aangeboden.

easyJet-staking ingetrokken: de stand op 7 oktober

De staking van de easyJet-piloten is niet doorgegaan. De vakbond SNPL trok de aanzegging voor 1 en 2 oktober in op 25 september, de dag waarop wij onze prijzen maten en drie dagen voordat dit bericht verscheen. Aanleiding was een voorstel voor een akkoord over de stabiliteit van de roosters, dat nog moet worden voorgelegd aan de easyJet-piloten in de vakbond. Een uitslag van die stemming vonden wij niet. Hoeveel vluchten er op 1 en 2 oktober door een staking uitvielen, kunnen we dus niet melden: wij vonden geen bericht over annuleringen door een pilotenstaking in Frankrijk op die dagen.

Ook het nieuws over de verkeersleiders moeten we rechtzetten. Het bericht van Luchtvaartnieuws waarop wij ons baseerden, is van 4 oktober 2025 en gaat over een staking van 7 tot en met 9 oktober 2025. Toen blies de grootste vakbond van Franse verkeersleiders (SNCTA) de actie af, na een toezegging van premier Lecornu en akkoorden met de luchtvaartautoriteit. Voor 7 oktober 2026 vonden wij geen aangekondigde staking van Franse verkeersleiders: de afgeblazen actie waarover wij schreven, was die van vorig jaar.

Wat kostte een reis naar Frankrijk nu? Voor vertrek van 9 tot en met 18 oktober vanaf Schiphol, Brussel, Charleroi, Düsseldorf en Keulen naar de Franse easyJet-bases zagen wij tussen 3 en 7 oktober 168 aanbiedingen op 18 routes, waarvan 43 van easyJet en 73 rechtstreeks.

NaarAanbodLaagsteMediaan
Bordeaux3243288
Nice58165308
Lyon4270328
Parijs Charles de Gaulle61178329
Parijs Orly42256402

Retourprijzen in euro per persoon. Nice had de laagste prijs en Orly was duidelijk het duurst. Vanaf Schiphol naar Nice, de route met de meeste aanbiedingen (43), was easyJet met 205 euro goedkoper dan het goedkoopste alternatief met 235 euro.

De prijzen zijn sinds eind september gestegen. Voor dezelfde route en dezelfde vertrekdag tussen 9 en 18 oktober vergeleken we de prijs die we tussen 18 en 25 september voor het eerst zagen met die van de afgelopen dagen: naar de Franse bases was dat in de helft van de gevallen 10 procent duurder, op 41 vergelijkingen, waarvan 28 duurder en 10 goedkoper. Een deel daarvan komt door de kortere boektermijn: wie dichter bij vertrek boekt, betaalt in onze metingen meer.

Gemeten op 7 oktober 2026: retourprijzen voor vertrek tussen 9 en 18 oktober 2026, gezien tussen 3 en 7 oktober, met bekende maatschappij en bekend aantal overstappen, vanaf Schiphol, Brussel, Charleroi, Düsseldorf en Keulen naar Parijs Orly, Parijs Charles de Gaulle, Lyon, Nice en Bordeaux. De stijging vergelijkt per route en vertrekdag de prijs die we tussen 18 en 25 september voor het eerst zagen met de prijs van de afgelopen dagen; het aantal vergelijkingen naar de Franse bases is klein, lees dat als richting. Prijzen per persoon, zoals ze op dat moment werden aangeboden.

Staking easyJet: FrankrijkActueel, easyJet-piloten verschuiven staking, september 2026. Verkeersleiders: Luchtvaartnieuws, Franse luchtverkeersleiders blazen aangekondigde stakingen af, september 2026. Compensatie bij staking eigen personeel: Hof van Justitie EU, zaak C-28/20 Airhelp tegen SAS, 23 maart 2021; bedragen en regels uit Verordening (EG) 261/2004. Gecontroleerd op 25-9-2026. Bijgewerkt op 7 oktober: SNPL, easyJet France : le SNPL lève son préavis de grève, 25 september 2026; Air Journal, EasyJet France : le SNPL lève son préavis, 26 september 2026. Eerdere acties: Luchtvaartnieuws, easyJet annuleert vluchten in Frankrijk wegens staking, 15 augustus 2026; SNPL, nieuws easyJet-sectie (4 en 19 september 2026). Verkeersleiders: de hierboven genoemde pagina van Luchtvaartnieuws draagt de datum 4 oktober 2025; TourMaG, le principal syndicat suspend son préavis, 6 oktober 2025 (staking 7 t/m 9 oktober 2025). De uitslag van de pilotenstemming en het aantal geannuleerde vluchten op 1 en 2 oktober 2026 konden wij niet bevestigen. Gecontroleerd op 7-10-2026.

Jorrit Drenth
Redacteur · Vliegtickets.com
Mede-eigenaar van Travel Nerds, samen met Robin van den Bosch. Het bedrijf zit achter onder meer Reis.nl, Vakantiewoning.nl en landensites van Frankrijk tot Zwitserland, en beheert vijftien reisaccounts op social media met samen meer dan vijf miljoen volgers. Schrijft op Vliegtickets.com het reisnieuws: nieuwe routes en dienstregelingen, luchthavens die dichtgaan en wat een schoolvakantie met de prijs van je ticket doet.